ابزاری برای هوشمندسازی خانه

معرفی تجهیز ارائه شده از کمپانی neurio برای کنترل تجهیزات خانه با گوشی تلفن همراه

به منظور ذخیره‌ و کاهش هزینه‌های انرژی، محققان و متبکران کانادایی موفق به طراحی و ساخت نوعی ابزار شدند که موجب  هوشمندسازی خانه کاربران می‌شوند.

به منظور ذخیره‌ و کاهش هزینه ها مربوط به انرژی محققان کانادایی موفق به طراحی و ساخت نوعی ابزار شدند که کاربران را در صورت روشن ماندن وسایل الکتریکی به منازل مسکونی‌شان مطلع می‌کند.
این ابزار کوچک ۲۵۰ دلاری (۱۶۸ پوندی) از طریق وای فای به سنسورهای نصب شده بر روی ابزار الکتریکی مرتبط شده و کاربر را در صورت روشن ماندن یکی از آنها را با ارسال پیام صوتی می‌کند. پس از دریافت پیغام صوتی کاربر قادر خواهد بود تا وسیله الکتریکی روشن را خاموش کند.

 

کنترل خانه هوشمند با اپ
این وسیله توسط یک نرم افزار که بر روی گوشی تلفن همراه نصب می‌شود اطلاعات دریافتی را این ابزار کوچک که نام تجاری آن neurio است را بررسی صفحه تلفن همراه کاربر نمایان می‌کند. در واقع این وسیله کوچک نقش چشمان کاربر را به صورت نبودن وی پس از فعال شدن به عهده می‌گیرد.
کمپانی فست با شعار “ما تلاش می‌کنیم تا با ابداع یک سنسور خانه‌های معمولی را هوشمند سازیم” به طراحی و ساخت neurio تلاش کردند.
این ابزار پس از فعال شدن قادر است تا سیگنال های الکترونیکی دریافتی از طریق سنسورهای نصب شده بر روی دستگاه‌های روشن را پس از دریافت بر روی دستگاه‌های روشن را پس از دریافت به گوشی‌ تلفن همراه ارسال کند.
محققان در عرصه طراحی و ساخت ابزار هوشمند برای هوشمندسازی خانه می‌کوشند تا با ابداع این ابزار که ذخیره و کاهش هزینه‌های انرژی نقش موثری داشته باشند.
تمامی حقوق برای آکادمی خانه هوشمند محفوظ است!
X